Su taşkınını, Sapanca dağlarındaki yapılaşmaya bağlayan Yanıklılar,  “Tepemizde orman bırakmadılar. Her yer bina ve istinat duvarı. Bir gün o duvarlar da çöküp tepemize yağacak diye korkuyoruz. Bu yapılaşma bu hızla devam ederse, birkaç yıla kalmaz bir sel yaşanır ve burada herkes boğulur” diye konuştu.

YARIM SAATTE GÖLE DÖNDÜ
Taşkın esnasında yetkililere ulaşamadıklarını da savunan Yanıklılar, “Yarım saat yağdı, her yer göle döndü. Kimseye ulaşamadık. Yağmur 20 dakika daha devam etse büyük bir sele maruz kalabilirdik” dedi.

“KİMSEYE ‘DUR’ DİYEMİYORUZ”
Milletvekili Adayı Muhammed Levent Bülbül, Sapanca tepelerindeki manzaranın yürek burktuğunu belirterek, “Kimseye dur diyemiyorsunuz, elinde tapusu var, imarı var. Bir arsada bina yapılmış, diğeri de onu emsal alabiliyor. Hassasiyetinizi ve kaygılarınızı anlıyor ve hak veriyoruz. Tedbir, önlem şart gibi görünüyor. Allah bizleri felaketlerden esirgesin” dedi.
MHP Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ise, vatandaşlara uğradıkları zarar ziyan konusunda Kaymakamlık nezdinde girişimlerde bulunarak yardımcı olabileceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here