Törene, Sapanca’nın önemli isimlerinden Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Yurt Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Tavşan, Kırkpınar Eski Belediye Başkanı Niyazi Bağdat, Kurtköy Eski Belediye Başkanı Muammer Koç, SATSO Eski Başkanı ve Sakarya Kent Şurası Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüboğlu, Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, MHP Sakarya eski İl Genel Meclisi Üyesi Erdem Özbek, MHP Sapanca eski İlçe Başkanları M. Emin Gür, Lütfü Kılıç, MHP Sapanca Belediye Meclis Üyesi Kadir Gider, Sapanca sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin yanında çok sayıda vatandaş  katıldı.

TARİH YAZMA ZAMANI
Törende davetlilere seslenen Oya Arapoğlu adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Sapancamızı ortak hayallerimizin, haklı taleplerimizin ötesine taşımak, ortak geleceğimize sahip çıkmak üzere bir karar alarak yola çıktık. Bağımsız Belediye Başkanı Adaylığımdan sonra sizlerle birlikte çalışmalarımızı yürüteceğimiz Seçim İletişim Merkezimizin açılışı için tekrar toplandık. Bu güzel topluluğu, gönül birliğini görünce doğru bir kararla ilerlediğimizi anlıyorum.

Bu seçimde oylarınızla yaşadığımız yerleri 5 yıl süre ile emanet edeceğimiz kişilere yetki verecek ve Sapancamızın nasıl yönetileceğinin yönünü tayin edeceğiz. Şimdi yaşadığımız yer için kenetlenme zamanı. Dünyanın sayılı cennetlerinden Sapanca’da yaşıyor olmanın şansını avantaja dönüştürme zamanı. El ele, gönül gönüle zorlu yolları aşıp tarih yazma zamanı” dedi.

SAPANCA KAYGISI
31 Mart’ta halktan yetkiyi almak için yılmadan yorulmadan çalışacaklarını belirten Arapoğlu; “Siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak Sapanca kaygısı, Sapanca sevdası ile tüm halkımızla beraber ilçemizi yönetmeye talip oluyoruz. Bizim Meclisimiz Sapanca olacak. Ortak akıl, şeffaf ve hakkaniyetli eşit hizmet yönetim ilkemiz olacak.

Herkesi, her kesimi, tüm bölgeyi kapsayan hizmetlerimiz ile yerel ekonomiyi geliştirecek ticareti, esnafımızı güçlendirecek projelerle, ilçemizde mutlu çocuklar, umutlu başarılı gençler, çocuklarının başarıları ile gurur duyan anne babalar görmek istiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı bu amacımıza göre tamamladık” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here