Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunun ardından çalışmalarına start veren Gazeteci Hamdi Yuluğ, AK Parti ile MHP genel merkezleri arasında devam eden Sakarya’da ittifak görüşmelerine rağmen hız kesmeden ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerine Sakarya’daki basın kuruluşlarıyla başlayan ardından AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile görüşen Yuluğ, saha çalışmaları kapsamında bürokrasiyi de ihmal etmiyor.

AÇIKLAMA BEKLENMELİ

Son olarak Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, İlçe Emniyet Müdürü Hakan İzmir, Nüfus Müdürü Hüdayi Ünnü, kaymakamlık ve Adliye personellerini ziyaret etti. Ziyaretlerde kendisini tanıtan MHP Aday Adayı Yuluğ, ittifak konusunda kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

Resmi bir açıklama yapılmadığı sürece pazarlık söylentilerine itibar edilmemesini isteyen Yuluğ, “Biz ittifak yapılmayacakmış gibi ziyaretlerimizi ve çalışmalarımızı ara vermeksizin sürdürüyoruz. Genel Merkezimizin vereceği her türlü karara karşın hazırlıklıyız. Bize alınacak karara uymak düşer. Resmi açıklama yapılmadığı sürece ittifakla ilgili kamuoyunda dolaşan söylentilere kimse itibar etmemelidir. Açıklama yapılana kadar biz sahada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Sakarya için büyük hayalleri olduğunu anlatan Hamdi Yuluğ, “Bu yaklaşık 30 yıllık bir hayal. Yalnız şunun altını çizmek isterim bu Belediye Başkanlığı hayali asla ve asla değildir. Bu ikisini kalın çizgilerle ayırırım. Sakarya’ya ne katabilirim bunun hayalidir. Bu işe soyunmuş her arkadaş bir şeyler söylüyor bir şeyler vaat ediyor ama aslolan samimiyettir, tevazudur, alçak gönüllü olmaktır. Bu manada çizgisini muhafaza etmiş biri olmaktan onur duyduğumu da ifade etmek isterim. Sakarya’yı, halkımızla birlikte gönül belediyeciliğinde buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here