“Her Sessizlik Bir Çığlık” projesi kapsamında öğrenciler, 2 ay boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Öğrenciler, özel tasarladıkları kıyafetlerle Adapazarı ilçesindeki Çark Caddesi’nde röportajlar yaptı. Röportajlarda halka, kadına şiddet, şiddete gösterilen tepkiler ve cezalar konusunda ne düşündükleri soruldu. Öğrenciler, ayrıca Sapanca Turizm Fakültesi ve Sapanca Meslek Yüksekokulunda sergi açıldı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şevki Ulama, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Servet Sezgin, Öğr. Gör. Zuhal Erol, öğretim üyeleri ve öğrencilerle kadına yönelik şiddetin konu alındığı röportajlar yaptı.

ŞİDDETE MARUZ KALAN

Şiddete maruz kalıp öldürülen kadınların hikayelerinin bulunduğu maketler hazırlayan öğrenciler, bunları çeşitli alanlarda sergiledi. Etkinlik süresince turuncu beyaz kıyafetler giyen öğrenciler, kadın hakları, şiddet türleri ve “Şiddete maruz kalan birini gördüğünüzde polisi aramaktan çekinmeyin” yazılı broşürler ve papatyaları vatandaşlara dağıttı.

FARKINDALIK YARATMAK

Prof. Dr. Oğuz Türkay, etkinliği gerçekleştiren proje ekibi hocalar ve öğrencilerine duyarlı davranışlarından ve farkındalık yaratmadaki başarılarından dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here