Gebze’de yaşayan Cem Gürsan’a ait Cocker Spainel cinsi Tarçın isimli köpek,  26 Aralık’ta akşam 17. 45 civarında Ovacık Köyü’nde kaçırıldı. Gürsan’ın komşusu,  köpeğin 41 plakalı siyah renkli bir otomobil ile birliktegelen iki kişi tarafından kaçırıldığını gördü. Durumu Jandarma’ya bildiren  Gürsan,  2 buçuk yaşındaki Tarçın isimli köpeği bulan kişileri 2 bin TL para ödülüyle ödüllendirecek.

 

Otomobille kaçırmışlar

Cem Gürsan şahısların siyah bir otomobille köpeği kaçırdıklarını belirterek, “Gebze Ovacık Köyü’nde bir çiftliğimiz var. Köpeğimiz Tarçın da ara sıra çiftlik dışında, evimizin çevresinde dolaşıyor. 26 Aralık Salı günü saat 17. 45 sıralarında yine dışarıda dolaşıyormuş. 41 plakalı siyah otomobil ile gezen iki kişi köpeği kandırıp yanlarına çağırmak için yolun kenarına köpek maması bırakmışlar. Köpek yanlarına geldiğinde de komşu evimizin bakıcısı bu kişileri görmüş. Şahıslar, bir süre komşu evdeki bakıcıyla konuşarak köpeğin sahibi olup olmadığını söylemiş. Bakıcı da onlara köpeğin sahibi olduğunu ve bizim çiftlikte yaşadığını söylemiş. Bu kişiler de ‘Köpek yolda ezilmesin, biz arabayla köpeği evinin olduğu tarafa bırakalım’ demişler. Bakıcı kadının eve girmesinden faydalanarak köpeğimizi alıp kaçırmışlar” diye konuştu.

 

2 bin TL ile ödüllendirecek

Köpeğini bulanları 2 bin TL parayla ödüllendireceğini belirten Gürsan şunları söyledi: “Köpeğimiz Tarçın doğduğundan beri biz bakıyoruz. Özellikle 9 yaşındaki kızım çok ilgileniyor ve köpeğimiz kaçırıldığı için üzüntüden perişan oldu. Tarçın’ın boynunda kırmızı bir tasması var. Ayrıca içinde tüm bilgilerinin bulunduğu bir mikroçip var. Kaçıran kişilerin köpeği bir veterinere götürmesi veya başka birilerinin satması durumunda köpeğin çalıntı olduğu ortaya çıkar. Durumu Jandarma’ya haber verdik. Bulan kişileri 2 bin TL ile ödüllendireceğim. Gören ve duyanların bize haber vermesini istiyorum.”

İrtibat numarası:

Cem Gürsan: 0533 626 76 23