Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Sapanca İlçe temsilcisi Mehmet Baki Kızıltepe ve beraberindeki heyet Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’i makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler ve destek istediler. Sapanca’da iş yeri ziyaretleri yaparak hem dezavantajlı kişi ve aileler için hem de  mahrum bırakılmış coğrafyalardaki mazlumlar için yapılan faaliyetlere verilen desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

ETKİNLİKLER ANLATILDI

Sapanca Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen İlçe Divan Toplantısında ramazan, yetim, 2018 Kurban çalışmaları ve İHH ilçe teşkilatı konuşuldu. Toplantıya Sakarya İHH yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe yönetimi, kadın komisyonu, genç İHH, gönüllüler ve bağışçılar katıldı. Açılış konuşmasını yapan ilçe temsilcisi M. Baki Kızıltepe, İHH Sapanca temsilciliğinin Ramazan ayı insani yardım çalışmaları, kermesler ve gençlere yönelik sosyal kültürel etkinliklerinden bahsetti.

KURBAN ZAMANI GELDİ

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Şimdi kurban zamanı geldi. Kurban, bir kez daha bizim dünyanın dört yanındaki mazlumlara yeniden kavuşmamıza, hemşehrilerimizin dua ve selamlarını ulaştırmamıza vesile olacak. Vakfımıza güvenen hayırseverlerin selamını kurban hisseleriyle birlikte mazlum ve mağdurlara ulaştıracak. Kurban vesilesiyle onların yalnız olmadığını hatırlatacağız dedi.

54 BİN KİŞİYE ULAŞTIRILACAK

Bütün mazlum ve mağdurların, Sakaryalıların ve Türkiye’nin yardımına ihtiyacı olduğunu ifade eden Aydın, Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği olarak,  Filistin’den  Gazze’ye,  Suriye’ye, Somali’ye, Moro’dan Moritanya’ya, Makedonya’dan Arakan’a kadar 103 ülke ve bölgeye hayırseverlerimizin kurban hisselerini ulaştıracağız. Bu yılki kurban bedelini yurt içi ve yurt dışı 750 lira olarak belirledik. Bu kurbanda hedefimiz bin 500 hisse toplamak. Bu bin 500 hisseyi 9 bin aileye ve yaklaşık 54 bin kişiye ulaştıracağız. Tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun diye konuştu.

SORU CEVAP BÖLÜMÜ

İlçe divan toplantısı sonunda Sapanca İlçesi için kurban hedefi belirlenerek çalışmalara hızlı bir şekilde başlanması kararı alındı. Soru cevap bölümüyle devam eden toplantı teşkilat ve gönüllü çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here