AK PARTÝ ÝL BAÞKANI KILIÇ GÖREVE DEVAM EDECEK

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, dün düzenlediği toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Best Western Premier Otel’de düzenlenen toplantıya İl Başkanı Kılıç’ın yanı sıra il yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kılıç toplantıda genel merkez tarafından yeniden il başkanlığına aday olarak seçildiğini açıkladı. İl kongresinin Mart ayının başında yapılacağını belirten Kılıç, kesin tarihin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına göre belirleneceğini de ifade etti.

GÜZEL HİZMETLER

İl Başkanlığı görevini 3 yıldır yürüttüğünü hatırlatarak konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “3 yılın nasıl geçtiğini gerçekten bizde anlayamadık. Yönetim kurulumuzla birlikte Sakarya’mızda teşkilatımızın çıtasını en yükseğe çıkarma adına ve şehrimize en güzel hizmetleri getirmek için mücadele ettik.  7 Haziran Türkiye adına çok önemli seçimlerden birisiydi ve birçok ilde milletvekili kaybı olmasına rağmen ilimizde böyle bir durum yaşanmadı. İller arasında da iyi bir noktadaydık. 6 aylık bir zaman süresi sonrasında da 1 Kasım seçimleri gerçekleştirildi” dedi.

BAŞARI HİKAYESİ

Kılıç, “1 Kasım seçimlerinde 67,3 oranı ile Türkiye ortalamasının 17 puan üstünde bir oy aldık. Başarılı ve güzel bir seçim dönemi yaşadık. 1 Kasım seçimlerinden sonra hükümetimiz güzel işler yaparken önümüze bir 15 Temmuz Darbe girişimi çıktı. O gün teşkilatımızda buluştuk ve Sakarya’da 183 bin kişiye mesaj atıp ulaşarak, vatandaşlarımızı sokağa döktük. Teşkilatımızın sadece 15 Temmuz’da yapmış olduğu mücadele gerçekten bir başarı hikâyesidir Sakarya’da. Vatandaşlarımızın mücadelesi de hafızalarımızdaki yerini aldı. 15 Temmuz süreci Sakarya için bir başarı hikayesidir” ifadelerini kullandı.

BEKLENTİ YÜKSEK

Kılıç, “16 Nisan referandumunda da Sakarya yine üzerine düşen görevi her zaman yerine getirdiği gibi referandumda da yerine getirdi. Sandıktan başarılı bir şekilde çıktık. Genel Merkezde yapılan toplantılarda Sakarya ile alakalı hep güzel cümleler söyleniyor. Ama bizden de beklentileri hep yüksek. Sakarya’da hiçbir zaman başarısızlığın olmayacağını da biliyorlar ve bizden beklentileri yüksek” dedi.

KONGRE SÜREÇLERİ

Kongre sürecini de değerlendiren Fevzi Kılıç, “ İlimizde 16 ilçe kongremizin 15 tanesini çok keyifli bir şekilde gerçekleştirdik. Sadece Ferizli İlçemizde bir atama durumu gerçekleşti. Onlar da yönetim kurullarını oluşturdular ve faaliyetlerine başladılar. Güzel bir kongre sürecini geçirdik. Kadın kollarımız 15 ilçe kongresini tamamladı, Adapazarı ilçe kongresi de cumartesi günü yapılacak. Gençlik kolları da tüm ilçelerde kongrelerini tamamladı. Uzun zamandan beri siyasetin içindeyiz ama bu denli heyecanın olduğunu ilk defa görüyorum” şeklinde konuştu.

LİSTE HAZIRLIĞI

İl kongresi hakkında da konuşan Kılıç, “Genel Merkezimiz bize kongre ile alakalı faaliyetlerimize başlamamız noktasında bir talimat verdi. Burada bir komisyon oluşturduk. Sayın Cumhurbaşkanımız kongremize katılacaklar. Onu burada en güzel şekilde ağırlayacağız. Liste konusunda da genel merkezimizin yazılı beyanı var. Kendi ilimizde geniş istişareler ile yönetimimizi oluşturmamız istendi.  Burada da tabi kriterler, kısaslar var. Bununla alakalı da çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

‘EKSİK KALDIK’

Kılıç, “ 3 yıldır sadece teşkilat ile alakalı bir mücadele içerisinde olduk. Teşkilatın dışında şehrin konuları ile alakalı zaman zaman bakanlar ve genel müdürlerimiz ile toplantılar oldu ama hangi tarafa ağırlık verdiniz diye sorulursa inanın teşkilata biraz daha fazla ağırlık verdik. Bundan sonra ki süreçte kongreden sonraki süreçte Allah nasip ederse Sakarya’nın sorunları ve problemleri ile alakalı hangi nokta da hangi şiddette cümleler söylenecekse biz onu söyleriz” şeklinde konuştu.

‘ZAMAN AYIRAMADIK’

Kılıç, “ Bin yataklı hastanesinden, bölge adliyesinde, adliye binasından nelerin gelmesi nelerin yapılması gerekiyor ne gibi mücadelelerin yapılması gerektiğini biliyoruz. Teşkilatımız ile ilgili fazla gündemimiz olması sebebi ile bu konulara fazla zaman ayıramadık bunların da farkındayız. Ama bundan sonraki süreçte inşallah bu açığı kapatacağız. Bundan sonraki süreçte şehrimize hizmet getirmekten başka düşüncemiz olmayacak” dedi.

‘SİYASET KOLAY DEĞİL’

Yeni dönemde de il başkanlığı görevini yürüteceğini belirten Fevzi Kılıç, “ Biz 3 yıldır bu görevi yerine getirdik, bundan sonraki süreç ve kongrede de Allah nasip ederse tekrardan il başkanlığı görevine arkadaşlarımız ile beraber devam edeceğiz. Geniş bir istişare yapacağız. Listemizi oluştururken de genel merkezinkriterlerini göze alacağız. Sakarya şehrinde siyaset yapmak çok da kolay değil. Farklı güçleri olan bir şehir. Bundan sonraki süreçte de görevlerimizi yerine getireceğiz. AK Parti’nin çıtasını daha da yukarı taşıyacağız ” diye konuştu. Fevzi Kılıç il kongresinin kesin tarihinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına göre belirleneceğini ancak Mart’ın ilk iki haftası içinde olacağını dile getirdi.

‘TRENİ İSTİYORUZ’

Kılıç açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ada treni konusunda sorulan bir soru üzerine ise Fevzi Kılıç, “ Bu konu ile alakalı ben TCDD Genel Müdürü ile görüştüm. Büyükşehir Belediyemizin orası ile ilgili bir projesi de var. Biz trenin merkeze gelmesini isteriz. Ancak TCDD’nin üst geçitli çözümü şehir trafiğini sıkıntıya sokacak. Belediyenin böyle bir çekincesi var. Konu ile alakalı gerekli görüşmeleri biz de yaparız ve inşallah ortada buluşma sağlanır” dedi.

‘TELKİNDE BULUNDUK’

Belediye Başkanları ile aralarında zaman zaman sorun yaşanıp yaşanmadığı yönünde sorulan soru üzerine ise Kılıç, “ Belediye Başkanları ile aramızda bir sorun kesinlikle olmadı. Ben büyükşehir belediyesinde 6 yıl başkan vekilliği yaptım Zeki Başkanı da çok severim. O da beni sever. Siyaset gereği zaman zaman farklı düşünceler olabilir ama bu birbirini istemiyor anlamına gelmez. İlçe belediye başkanları ile de hiçbir sorunumuz olamaz. İlçe belediye başkanlarımızın hizmetleri ve vatandaşla ilişkileri konusunda telkinlerde bulunuyoruz. Bu vatandaşın oyunu alarak bir yere geliyoruz ve koltuğun hakkını vermek gerekiyor” dedi.

‘DÜŞÜNCEMİZİ SÖYLEDİK’

Kılıç, “ Kimse ile şahsi bir problemimiz olmadı. Kişilerin düşüncelerini söylemesine saygı duymak gerekiyor. Genel merkez Fevzi Kılıç ile ilgili devam kararını verdikten sonra söylenecek olan cümleler değerlendirmeye tabi tutulabilir. Şu ana kadar söylenen cümleler değerlendirmeye tabi tutulmaz. Bize de sorulduğunda biz de objektif olarak düşüncelerimizi söyleriz” diye konuştu.

‘HERKESİN İSTEDİĞİ OLDU’

İlçe başkanlarının belirlenme süreci ile alakalı soru sonrasında ise Kılıç, “ 16 ilçe başkanımızı da bize sordular hepsi ile ilgili fikrimizi söyledik. Siyasette hep sizin söylediğiniz olmaz. Hep milletvekillerinin de dediği olmadı. Genel merkezin de söyledikleri oldu. Herkesin dediği oldu diyebiliriz. İstişarenin de sonucu budur aslında. Hepsi istişare sonucunda geldi. Hepsi ile ilgili olumlu sözler söylemedik ama sonuç itibari ile adaya saygı duymak gerekir” diyerek konuşmasını tamamladı.